Yazarlar

Harun Reşit SOYA:

27.05.1990 Ankara doğumluyum. İlkokulu Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve liseyi Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi’nde Ankara’da okudum. 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden (Imre Lakatos’un İnceltilmiş Yanlışlamacılık Anlayışı – adlı lisans tezi ile), 2015 yılında ise Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldum. 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi’nden pedagojik formasyon sertifikası ve 2013 yılında MEB’den psikolojik danışmanlık ve rehberlik kursu sertifikası alarak 2 yıl Denizli’de özel bir rehabilitasyon merkezinde rehber öğretmen olarak çalıştım. 2018 yılında Pamukkale Üniversitesinde Sistematik Felsefe ve Mantık Bölümünden (Nietzsche’nin Hakikat Anlayışı Çerçevesinde Bilim Eleştirisi – adlı yüksek lisans tezi ile) mezun oldum. Halen Dil Bilimleri ve Kültür Araştırmaları Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisiyim.

 

Martı Esin ŞEMİN:

30.05.1989 yılında Ankara’da doğdum ancak çocukluğumun tamamı Atina’da geçti. İlkokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulunda, liseyi Batıkent Lisesi’nde tamamladım. Sonrasında Hacettepe Üniversitesi’nde Sanat Tarihi bölümünden mezun oldum. Sanat tarihi öğrenimim sürerken bir yaz dönemi boyunca Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptım. Lisans eğitimim bittikten sonra bir dönem Gazi Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünden Balkanlarda Türk Mimarisi ve Batılılaşma Dönemi Türk Sanatı ve Sorunları adlı yüksek lisans derslerini aldım. Halen Pamukkale Üniversitesi Dil Bilimleri ve Kültür Araştırmaları Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisi olarak eğitimime devam etmekteyim. Batı Sanatı, Bizans Sanatı, Mitoloji, Türk Tarihi, Geleneksel El Sanatları, tarih ve edebiyat gibi birçok konuda kendimi geliştirmeye ve okumalar yapmaya devam etmekteyim.

 

Derviş TATAR:

23.04.1987 Kahramanmaraş doğumluyum. İlkokula Hatay/Erzin’de başlayıp, Kahramanmaraş ve Mersin’de devam ederek Mersin Yalınayak İlkokulunda bitirdim. Ortaokulu Candan Merzeci İlköğretim Okulu’nda, liseyi Tevfik Sırrı Gür Lisesi’nde bitirdim. 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi Felsefe Bölümünde’nden (Michel Foucault’da Bilgi-İktidar İlişkisi-adlı lisans tezi ile) mezun oldum. Halen Pamukkale Üniversitesi Sistematik Felsefe ve Mantık bölümünde yüksek lisans öğrencisi olarak Gilles Deleuze’ün felsefesinde özne problemi üzerine çalışmaktayım.

 

Ebru ÖZER:

1988 Karşıyaka doğumluyum. Liseyi Havva Özişbakan Lisesi‘nde okudum. Lisans eğitimimi Pamukkale Üniversitesi Maliye Bölümü’nde tamamladım. Üniversite hayatımın 2010 – 2013 yıllarında Mavi̇ Pencere-İz Ti̇yatro Topluluğu’nda oyunculuk yaptım. Şuan İzmir’de mali müşavirlik stajımı tamamlamaktayım. Daha çok Marksizm, kadın, sosyoloji ve pedagoji alanlarında okuma ve çalışmalar yapmaktayım.

 

Nazım Fırat ŞEMİN:

06.07.1992 Ankara doğumlu, ancak çocukluğunun büyük kısmını Yunanistan’da geçirdi. İlkokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulunda, lise eğitimini Hollanda’da Wolfert van Borselen ISK’da gördü. Öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim-Tercümanlık Bölümünde lisans son sınıf öğrencisi olarak sürdürüyor. Edebiyat üzerine ilgisi olan bir kişilik. Temel ilgi alanları Tiyatro (post-modern ağırlıklı olmak üzere), Bilim-Kurgu Edebiyatı ve Fantezi Edebiyatı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: