William Morris – Dünyanın Ötesindeki Orman

dunyanin-otesindeki-orman-2640767-42-O

Yaşlı adam biraz ilerledikten sonra Walter ihtiyatla ayağa kalktı. Yanında içinde biraz peynir, kurutulmuş balık ve küçük bir matara dolusu şarabın bulunduğu bir çıkın, bir küçük yay ve bir sadak dolusu ok vardı ve tahta saplı bir bıçakla güçlü ve kaliteli bir kılıç kuşanmıştı. İşe yarar tüm eşyalarını gözden geçirdikten sonra hızla tepeden aşağı indiğinde, güneye giden geçidin yer aldığı yamaçta bulunan yarığa doğru ilerlerse tepenin onu ormandan çıkan adamlardan gizleyeceğini fark etti.

O yöne doğru dönerek, çiftçinin geri dönüp onu göreceği ya da gruptan ayrılan kendi adamlarından biriyle karşılaşabileceği korkusundan ihtiyatla ilerledi.

Gerçeği söylemek gerekirse adamlarıyla karşılaşsa bile yoluna gitmesine izin vereceklerini düşünüyordu. Gideceği yarığın çevresindeki yamaçların görünümünü aklının bir köşesine kaydetmişti. Sık çalıların dibi haricinde her yerden yamaçların görünümünü aklının bir köşesine kaydetmişti. Sık çalıların dibi haricinde her yerden yamaçların tepelerini görebildiği için de yolunu kaybetmesine imkân yoktu. (s.37)

Morris, William(2019). Dünyanın Ötesindeki Orman,(çev. Melisa Pancar), İthaki Yayınları, İstanbul.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: